Marek Defée – autor książki OffBerlin.Przewodnik alternatywny

      Niepoprawny romantyk o ścisłym umyśle, posiadający wielki apetyt na życie. Wychowanek krainy łagodności o poetyckiej duszy i wrażliwości na otoczenie. Wiecznie ciekawy świata, jego różnorodności i permanentnych zmian. Osobowość otwarta na ludzi, ich zwyczaje i upodobania.

✯✯✯

      Wraz z przyjacielem Robertem Korneckim, wydawcą książki, tworzył kabaret szkolny a później studencki. W drugiej połowie lat 80. XX wieku intensywnie podróżował po Europie i Azji, przemierzał trasy pomiędzy Singapurem, Indiami i Nepalem. Podzielony murem Berlin stanowił w tych podróżach punkt tranzytowy.

✯✯✯

      To niezwykłe miasto, łączące w sobie klimaty Paryża, dostojność architektury Madrytu, smaki Rzymu, chropowatość Lizbony, wielokulturowość Londynu, a także luz Amsterdamu oraz awangardę najciekawszych zakątków Nowego Jorku zaczął poznawać na dobre w ciągu ostatnich kilkunastu lat. Przemierzając Berlin wzdłuż i wszerz, ciągle odkrywa jego nowe tajemnice, którymi pragnie się podzielić w tym przewodniku.

Ich bin Hummussexuell

„OffBerlin. Przewodnik alternatywny” to wyjątkowy obraz Berlina,  widziany i namalowany subiektywnie, zmysłami i wrażliwością autora. Jedyny i  niepowtarzalny. Sięgając do niego, zaplanujecie wędrówkę po mało znanych zakątkach miasta.

Dowiecie się wielu ciekawostek, na przykład:

  • Gdzie w Berlinie można odnaleźć „słodkie szczęście”?
  • Czym jest dla Berlina Bonanza?
  • Gdzie jadali burratę Angelina Jolie i Brad Pitt?
  • Gdzie zatańczyć tango pod gołym niebem w letni wieczór?
  • Gdzie znajduje się „Instytut Chemii Rozrywkowej”?
ZAMÓW KSIĄŻKĘ